قیمت های «مدیران‌خودرو و کرمان‌موتور» گرانتر از بازار

قیمت های «مدیران‌خودرو و کرمان‌موتور» گرانتر از بازار

14 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

در اقدامی جالب توجه این‌ روزها شاهد این هستیم که برخی خودروهای صفر کیلومتر در بازار آزاد، ارزان‌تر از قیمت رسمی اعلام شده توسط کارخانه و شرکت‌ها، به فروش می‌رسند.بر این اساس برای خودرو جک s۳، شرکت کرمان موتور قیمت رسمی ۱۶۱ میلیون تومان را اعلام کرده است در حالیکه در بازار آزاد این خودرو با قیمت ۱۵۳ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.
 همچنین خودرو جک s۵ نیز با قیمت ۲۰۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالیکه قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت، ۲۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

همچنین در شرکت مدیران خودرو نیز داستان به همین شیوه برای برخی خودروها پیش می‌رود. به طور مثال خودروی ام‌وی‌ام x۲۲ اتومات اکسلنت اسپورت نیز توسط این شرکت ۱۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده در حالیکه در بازار آزاد قیمت آن در حدود  ۱۲۰ میلیون تومان است و مدل اتوماتیک LX آن در شرکت ۱۵۲ میلیون و صد هزار تومان و در بازار آزاد حدود ۱۳۲ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروی چری تیگو ۷ اکسلنت مدیران خودرو، در بازار به قیمتی در حدود ۲۷۲ میلیون تومان گذاشته شده در حالیکه شرکت آنرا به قیمت ۳۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است. همچنین خودروی چری تیگو ۵ نیز با اختلاف هرچند کم در بازار آزاد به قیمت ۲۳۵ میلیون تومان عرضه شده در حالیکه قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت، ۲۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان  است.

از همین شرکت خودروی ام‌وی‌ام x۳۳ نیز در در بازار آزاد با قیمت نزدیک به  ۱۷۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد اما شرکت قیمت آنرا ۱۸۳ میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین کرده است.

در این شرایط از نهادهای نظارتی مسوول به‌ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبری نیست و مشخص نیست که اصولا چرا باید قیمت یک خودرو در کارخانه عرضه‌کننده آن گران‌تر از بازار آزاد باشد!؟/

اخبار بیشتر