جایگزین خودرو‌های پیش فروش شده تا یک ماه آینده مشخص می‌شود/ متضرر شدن به دلیل فروش زیر قیمت تمام شده

جایگزین خودرو‌های پیش فروش شده تا یک ماه آینده مشخص می‌شود/ متضرر شدن به دلیل فروش زیر قیمت تمام شده

12 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

محمدرضا سروش در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه خودرو اظهار کرد: فروش محصولات زیر قیمت تمام شده ضرر زیادی به شرکت وارد کرده، امیدواریم روند قیمت گذاری طی روز‌های آینده مشخص شود.

مدیرعامل سایپا درباره اینکه آیا نگران کاهش فروش با افزایش قیمت نیستید افزود: منطقا با افزایش قیمت تقاضا کاهش می‌آید، اما نمی‌توانیم زیر قیمت تمام شده محصولات را به فروش برسانیم به دلیل اینکه به سهامداران زیان وارد می‌شود و ادامه این روند شرکت را با مشکلات زیادی روبه رو می‌کند بنابراین اصلاح قیمت‌ها امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی این است که افزایش قیمت به نحوی صورت بگیرد که جذابیت برای خریداران وجود داشته باشد و منافع آن‌ها نیز مدنظر قرار گیرد.

سروش درباره دلیل طولانی شدن روند قیمت‌گذاری خاطرنشان کرد: طبیعتاً ستاد تنظیم بازار باید مصوبه‌ای داشته باشد مبنی بر تثبیت قیمتی که سازمان حمایت بررسی کرده است.

وی درباره خودرو‌های پیش فروش شده‌ای که خودروسازان خارجی در تولید آن‌ها مشارکت داشته اند گفت: همکاران پیگیر هستند خودرو‌های جدیدی سفارش گیری و جایگزین شود که این کار زمان بر خواهد بود، اما پیشنهادی هم در گذشته مبنی بر جایگزینی با خودرو‌هایی که در حال تولید است اعلام شده بود.

مدیرعامل سایپا تصریح کرد: تا یک ماه آینده به جمع بندی نهایی برای جایگزینی خودرو‌های پیش فروش شده خواهیم رسید.

سروش با بیان اینکه سال اینده تمرکز بر روی محصولای تولید داخلی است که ساخت بالا دارد گفت:پیشنهاد تولید ۷۰۰هزار خودرو در سال آینده به وزارت صنعت اعلام شده است.

وی درباره رعایت استاندارد‌های جدید گفت: استاندارد‌های که برای دی ماه اعلام شده رعایت شده و برای اول سال آینده هم مشکلی وجود ندارد و خودروی پراید نیز آن‌ها را پاس کرده است.

مدیرعامل سایپا تصریح کرد: یکسری از استاندارد‌ها که مربوط به دی ماه ۹۸ است با توجه به شرایط جدید باید تجدیدنظر شود.

اخبار بیشتر