تنبلی فاجعه آفرین؛ نتایج عجیب یک تحقیق در مورد استفاده غیر ضروری از خودرو

تنبلی فاجعه آفرین؛ نتایج عجیب یک تحقیق در مورد استفاده غیر ضروری از خودرو

15 بازدید
دسته بندی :

بر اساس مطالعات جدید یک سوم مردم حتی فواصلی که امکان قدم زدن و یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی وجود دارد را با خودروی شخصی خود طی میکنند.
در طی یک نظرسنجی انجام شده توسط سایت Carwow در میان 2,000 نفر مشخص شد جابه‌جایی های کم مسافت توسط خودروهای شخصی معمولا برای راحتی بیشتر افراد صورت میپذیرد.
در طی این نظر سنجی 97 درصد افراد اعتراف کردند که میتوانند مسافت مورد نظر خود را پیاده قدم بزنند. همچنین 50 درصد افراد بیان کردند امکان دوچرخه سواری تا مقصد هم برای آنها فراهم میباشد و 45 درصد افراد گفتند میتوانند از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کنند.
از هر 10 پاسخ 8 نفر رفتن به خرید، 37 درصد رفتن به محل کار خود و تعدادی نیز رفتن به مدرسه و ملاقات دیگر افراد را دلیل رانندگی خود اعلام کردند.
در طی تحقیقات میانگین فاصله تا مغازه های خرید حدود 6 کیلومتر محاسبه شد با آنکه 15 درصد افراد برای خرید هفتگی خود مسیری کمتر از 2 کیلومتر را طی میکردند.
40 درصد اشخاص مورد تحقیق دیر رسیدن، 56 درصد هوای نا مساعد و 27 درصد، کاملا صادقانه، تنبلی خود را بهانه رانندگی های کوتاه مدت کردند.
رئیس عامل Carwow، آقای اندرو هووک، در این رابطه بیان کرده است : « ما بسیار بیش از اندازه از خودروهای خود استفاده میکنیم. تا زمانی که استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به یک گزینه قابل اعتماد تبدیل شود افراد تصمیمات دیگری نمیگیرند و رانندگی با خودرو همیشه راه برنده و مورد نظر میباشد. با وجود سردرگمی فراوان در انتخاب دیزلی و یا الکتریکی بودن خودروها در حال حاضر رانندگان باید در مورد آینده خرید خود با توجه به مسافت ها و مشکلات آینده استفاده از بنزین بیشتر فکر کنند.» در واقع تنبلی بشر در حال تبدیل شدن به بزرگترین خطر برای آینده زیست محیطی کره خاکی است و بسیار عجیب به نظر می رسد که رانندگان به راحتی از منطق اقتصادی و زیست محیطی عبور کرده و چنین نتایجی را به بار می آورند.

اخبار بیشتر