تکرار یک فاجعه؛ مقصر حادثه دلخراش تصادف اتوبوس و تانکر نفتکش اعلام شد

تکرار یک فاجعه؛ مقصر حادثه دلخراش تصادف اتوبوس و تانکر نفتکش اعلام شد

36 بازدید
دسته بندی :

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهران قربانی در مورد تصادف رخ داده در اتوبان تهران کرمان که منجر به فوت تعدادی از هموطنان شد گفت: هیچ کدام از این دو خودرو در لاین سبقت آزاد راه نبوده اند، اما در مورد اینکه چرا تصادف بین دو خودرو رخ داده است، سناریو های مختلفی وجود دارد.
محتمل ترین و منطقی ترین سناریو که توسط پلیس راه مطرح شده، مربوط به انحراف تریلر نفتکش است. بنابر این سناریو، نفتکش در لاین سوم و اتوبوس در لاین دوم در حال حرکت بوده اند. مطابق این سناریو، نفتکش به طور ناگهانی به لاین دوم متمایل می شود و از آن جایی که راننده اتوبوس توانایی کنترل وسیله نقلیه را در آن زمان کوتاه پیدا نکرده است، گوشه جلوی اتوبوس با گوشه عقب تانکر نفتکش برخورد کرده و موجب تصادف و سپس آتش سوزی می شود.
بنابر گزارش خبرگزاری ایلنا، پس از برخورد، راننده تریلر نفتکش پس از طی مسافتی چهل متری در سمت راست مسیر موفق به توقف این وسیله شده و راننده از در سمت راست از خودرو خارج می شود، اما کنترل اتوبوس به راحتی امکان پذیر نبوده و این خودرو پس از هفتاد متر واژگون می شود. تعدادی از مسافران به بیرون پرتاب می شوند و خوشبختانه از آتش سوزی جان سالم به در می برند، اما تعدادی دیگر که در اتوبوس گیر افتاده اند، متاسفانه دچار سوختگی شده و فوت می شوند.

اخبار بیشتر