نیسان بزرگترین فروشنده خودروهای مسافری جهان

نیسان بزرگترین فروشنده خودروهای مسافری جهان

14 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

کمپانی رنو – نیسان در همکاری گسترده‌ با میتسوبیشی، موفق به فروش 10.76 میلیون خودروی مسافری و خودروی تجاری سبک در سال 2018 شده و این مجموعه خودروهای سنگین را در این آمار برآورد نکرده است.

نیسان اعلام کرده، با کاهش 2.8 درصدی در سال گذشته – نسبت به مدت مشابه سال قبل- 5.65 میلیون خودرو را به فروش رسانده و میتسوبیشی از افزایش 18 درصدی و فروش 1.22 میلیون خودرو خبر می‌دهد. این در حالیست که رنو با رشد 3.2 درصدی فروش خودروهای سبکش را به 3.88 میلیون دستگاه رسانده است.

فولکس‌واگن با افزایش 0.9 درصدی رکورد فروش 10.83 میلیون دستگاه را با کامیون‌های "اسکانیا" و "مان" به ثبت رسانده است که در این میان 10.6 میلیون خودرو در رده خودروهای مسافری و سبک قرار می‌گیرند.

گروه خودروسازی تویوتا نیز در جایگاه سوم پرفروش‌ترین خودروسازهای جهان قرار می‌گیرد. مجموع فروش این برند ژاپنی از دو برند تویوتا، لکسوس، خودروهای زیرمجموعه دایاهاتسو و کامیون‌های سبک و سنگین "هینو موتورز" تشکیل می‌شود.

به جز خودروهای سنگین "هینو" تویوتا 10.39 میلیون دستگاه را در سال گذشته به فروش رسانده و انتظار دارد فروش در سال 2019 را به بیش از 10.76 میلیون دستگاه برساند.

اخبار بیشتر