قانون تازه پلیس ایران؛ استفاده از صندلی کودک الزامی می شود

قانون تازه پلیس ایران؛ استفاده از صندلی کودک الزامی می شود

22 بازدید
دسته بندی :

تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی درباره استفاده از صندلی کودک بیان داشت: سازمان بهداشت جهانی سال های 2010 تا 2020 را دهه اقدام برای ایمنی نام نهاده است و برای بالا بردن ایمنی در سایر حوزه ها توصیه هایی کرده است که راهنمایی و رانندگی یکی از حوزه ها بوده و هدف کاهش خسارات و آسیب ها در این حوزه است.
وی در ادامه افزود: الزام استفاده از صندلی کودک در خودروهای حامل کودک یکی از توصیه های سازمان بهداشت جهانی است که از آن استقبال می‌کنیم. استفاده از صندلی کودک در کشور ما هنوز به یک فرهنگ تبدیل نشده است و ما می‌توانیم با تصویب این قانون توسط مراجع مرتبط و الزام قانونی به استفاده از آن در پیشگیری از افزایش تلفات جاده ای کودکان موثر باشد.

الزام استفاده از صندلی کودک در خودروهای حامل کودک

الزام استفاده از صندلی کودک در خودروهای حامل کودک


رئیس پلیس راهور با بیان اینکه 7 درصد از جان باختگان در تصادفات کودکان هستند افزود: با نگاهی به این آمار متوجه اهمیت استفاده از صندلی کودکان می‌شویم و میتوان با اجرای این قانون تا میزان زیادی این آمار را کاهش داد. وی ادامه داد: این موضوع به یک فرهنگ در جامعه تبدیل نشده است و هنوز این قانون تصویب و ابلاغ نشده است، با فراگیر شدن این موضوع و الزام قانونی می‌تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.
به نقل از ایرنا، مهری اظهار داشت: پلیس با این قانون موافق است و طرح اولیه از خود پلیس بوده است. او درباره مبلغ جریمه گفت: هنوز مبلغی بابت عدم استفاده از صندلی کودک مشخص نشده و مبلغی که قانون تعیین کند ملاک خواهد بود و مبلغ آن به خزانه واریز خواهد شد.
وی در پایان گفت: ما با خودروسازان نیز صحبت کرده ایم و از آن ها خواسته ایم تا محلی برای نصب صندلی کودک لحاظ کنند. همچنین در لایحه اصلاح ماده 19 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی به الزام استفاده از صندلی کودک اشاره شده است.

اخبار بیشتر