بیکار شدن ۳۵۰۰ نفر با تعطیلی کارخانه هوندا در انگلیس

بیکار شدن ۳۵۰۰ نفر با تعطیلی کارخانه هوندا در انگلیس

33 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

کارخانه سویندون هوندا در جنوب انگلستان دومین کارخانه ای است که در 2022 بسته خواهد شد. این خودروسازی سال گذشته اعلام کرد یکی از کارخانه هایش را در ژاپن در 2022 میبندد. این کار تلاشی است برای تقویت تولید با تمرکز بر تکنولوژی های خودروهای جدید . 
هوندا بیش از 160 هزار خودرو در سویندون ساخت ولی در سالهای اخیر در اروپا با چالش‌هایی روبه‌رو شده است از جمله کاهش تقاضا برای خودروهای دیزلی، قوانین سخت تر و بلاتکلیفی در مورد خروج انگلستان از اتحادیه اروپا که قرار است ماه آینده انجام شود . 
جاستین تاملینسن، یک قانونگذار محافظه کار برای سویندون که در 2016 به برگزیت رای داد گفت که با نمایندگان هوندا صحبت کرده است :« آنها فردا یک بیانیه منتشر می‌کنند که البته می‌دانیم در مورد چیست. این ربطی به برگزیت ندارد. انعکاسی از بازار جهانی است. آنها می‌خواهند تولید را در ژاپن تقویت کنند» . 
شرکت هوندا اعلام کرد:« ما مسئولیت خود را در مقابل شرکایمان قبول می‌کنیم و همواره اخبار قابل توجه را اول در اختیار آنها قرار می‌دهیم» . 
هوندا در اکتبر 2017 اعلام کرد که ساخت اتومبیل را در کارخانه سایاما در ژاپن تا 2012 متوقف میکند. ژاپن درگیر بازار راکد داخلی است . 
مانند بسیاری از رقبای جهانی، هوندا با سرمایه‌گذاری سنگین برای ساخت خودروهای الکتریکی و اتوماتیک سعی دارد خودش را از یک خودروساز ساده به یک شرکت پویا ارتقا دهد . 
ژاپن بارها هشدار داده بود اگر لندن یک قرارداد برگزیت مناسب برای تجارت امضا نکند، سرمایه اش را از این کشور بیرون می برد. ژاپن انگلستان را دروازه ای به سوی اروپا می دانست . 
آخرین توافق بین اتحادیه اروپا و ژاپن نشان می‌دهد عوارض ژاپن بر خودروهایی که وارد این قاره می‌شوند، برداشته می شود، در حالی که انگلستان در گیر مذاکرات بر سر روابط تجاری با توکیو پس از برگزیت است . 
این اطلاعیه هوندا درست پس از دوهفته از اطلاعیه نیسان اعلام شد. نیسان بزرگترین خودروساز ژاپن طرح های خود را برای ساخت خودروی ایکس تریل در انگلستان لغو کرد . 
در ژانویه، بزرگترین خودروساز انگلیس، جگوار لندروور هم اعلام کرد ده درصد نیروی کار خود را در خانه کاهش می دهد. دلیل آن هم کاهش فروش در چین و پایین آمدن تقاضای دیزل در اروپا بود . 

 

اخبار بیشتر