آیا قیمت خودرو و مسکن در سال جدید افزایش می‌یابد؟

آیا قیمت خودرو و مسکن در سال جدید افزایش می‌یابد؟

41 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

به گزارش خبر فوری، بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با ابراز امیدواری از عملکرد دولت و خودروسازان، سال 98 را سالی بدون تنش دانست و اظهار داشت: علیرغم پشت سرگذاشتن سالی پر چالش امیدواریم در سال جدید شاهد رونق در عرصه های مختلف من جمله تولید خودرو و به تبع آن فروش خوب خودرو باشیم.
نعمت الله کاشانی نسب در گفتگو با خبرنگاران اذعان داشت: نگاه ویژه مسئولین به صنعت خودرو قطعا منجر به شکوفایی و توسعه استعدادهای بالاقوه تولیدی خواهد شد لذا چنانچه رونق تولید در سالی که به این عنوان نامگذاری شده با نظارت وزارت صمت و دادگستری همراه شود می توان چشم انداز مثبتی برای بازار خودرو طی سال جاری داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین بخشی که باید به آن توجه شود توزیع مناسب ثروت و استفاده از تمام امکانات بالاقوه ای است که در اختیار ما قرار گرفته است.
بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو با اشاره به وضعیت بازار خودرو در شب عید اظهار داشت: با توجه به اینکه در بازار شب عید افزایش قیمت را تجربه نکردیم بعید به نظر می رسد طی سال 98 قیمت ها جهش یابد زیرا بازار شب عید که پر رونق ترین بازارها است با نزول قیمت خودرو روبه رو شد و از آنجاکه طی تدابیر ویژه دولت شاهد ثبات نرخ ارز هستیم لذا امیدواریم در سال 98 موفق به مهار بازار خودرو باشیم.

آینده‌ی قیمت مسکن در سال ۹۸

 حسین عبده‌تبریزی اقتصاددان و عضو سابق شورای عالی بورس معتقد هست قیمت مسکن جهش جدی نخواهد داشت. او تاکید دارد:

 روند افزایشی ارز در سال آینده روشن است. شاید با توجه به اینکه بازار ارز توسط دولت به ‌شدت کنترل می‌شود و بگیروببندها وجود دارد، و بازار طلا به نسبت آزادتر است، مردم تمایل بیشتری به خرید طلا و سکه داشته باشند. بنابراین، بسیار محتمل است که در سال جدید بازار طلا و سکه دچار حباب قیمتی بیشتری شود.

 بازار سرمایه هم در سال جدید عمدتاً از رشد دلار منتفع خواهد شد. بدیهی است شرکت‌هایی که بتوانند به هر شکلی صادرات داشته باشند، افزایش قیمت سهام خواهند داشت. بنابراین، رشد قابل‌ملاحظه‌ای هم می‌توان برای بازار سهام در سال جدید در نظر گرفت.

 اما بازار مسکن از نظر بازدهی در سال جدید پس از بازار طلا، ارز و بورس قرار خواهد گرفت. متوسط قیمت متری 10 میلیون تومان در بازار مسکن تهران کشش چندانی ندارد. به نظر نمی‌رسد قیمت مسکن چندان رشد بیشتری یابد. توصیه در بازار مسکن آن است که اولاً، قیمت‌های تهران و شهرهای بزرگ ملاک نباشد. ثانیاً، در ساخت‌وساز گرایش به سمت واحدهای کوچک‌تر باشد.

 پیش‌بینی می‌شود افزایش قیمت در واحدهای ارزان‌قیمت حداقل به اندازه تورم باشد، چون سهم زمین در آنها کم است. در مورد ملک‌های تجاری، به نظر می‌رسد قیمت‌ها کاهشی باشد و قیمت‌ها از تورم خیلی عقب‌تر بماند.

در مورد مسکن لوکس در سال جدید در بیشتر مناطق از تورم عقب می‌افتد چون تقاضایی برای آنها نیست. افزایش قیمت‌ها عمدتاً به دلیل قیمت زمین بوده است.

اخبار بیشتر