وعده یک نماینده مجلس برای تحویل خودروهای پیش‌فروش شده

وعده یک نماینده مجلس برای تحویل خودروهای پیش‌فروش شده

40 بازدید
دسته بندی : سیاسی,مجلس,سیاسی,مجلس

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت خودروهای پیش‌فروش شده، گفت: رفع مشکل خودروهای پیش‌فروش شده پروسه‌ای دارد که باید در دولت مورد بررسی قرار گیرد و با اتخاذ نظر مثبت بانک مرکزی، راهکاری برای حل مشکل مردم تدوین شود.

وی افزود: خودروهای پیش‌فروش شده دو نوع هستند؛ نخست خودروهایی که خط تولید آنها در کشور فعال است، افرادی که این خودروها را پیش‌خرید کردند، نگران نباشند، زیرا خودروی خریداری شده به آنها تحویل داده می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: گروه دوم خودروهای پیش‌فروش شده، محصولاتی هستند که در حال حاضر به دلیل خروج شرکای خارجی امکان تولید در ایران را ندارند، حل این مشکل در گروی همکاری دولت و بانک مرکزی است، زیرا خودروسازان به تنهایی نمی‌توانند این مشکل را حل کند.

توضیحات وزیر "صمت" درباره تعهدات خودروسازان بررسی دلایل افزایش قیمت و وضعیت بازار خودرو در دستورکار نمایندگان سؤالات یک نماینده از خودرو‌ساز‌ها درباره ثبت‌نام فوری خودرو تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون اصل 90 مجلس برای بررسی گرانی خودرو

اکبریان با اشاره به دلایل مشکلات موجود در خودروسازی، گفت: مشکلات خودروسازی ناشی از مدیریت دولتی این صنعت است، در صنایعی که مدیریت دولتی وجود داشته و بخش خصوصی دخالتی در اداره امور ندارد، مانند ذوب‌آهن- مشکلات هر روزه بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه تحریم‌های سنگینی که طی 15 سال گذشته به کشور تحمیل شده، یکی از اصلی‌ترین دلایل مشکلات صنعت خودروسازی است، تصریح کرد: در صورتی که آمریکا خودروسازی آلمان، کره، ژاپن و ... را تحریم کند، این کشورها نیز نمی‌توانند بیش از چند ماه به حیات خود ادامه دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، با بیان اینکه خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود، ادامه داد: دولت باید برای حل مشکلات خودروهای پیش‌فروش شده که خط تولید آنها در داخل متوقف شده است، تدابیر ویژه‌ای بیاندیشد، زیرا این پیش‌فروش‌ها، بدون پیش‌بینی و در نظر گرفتن احتمال اعمال تحریم‌ها انجام گرفته است.

اکبریان با بیان اینکه باید با افرادی که بدون توجه به احتمال اِعمال تحریم خودرو پیش فروش کردند، برخورد شود، افزود: مقامات قضایی باید با افرادی که مجوز پیش‌فروش خودرو صادر کردند و کسانی که پیش‌فروش انجام داده‌اند، برخورد کند.

وی گفت: دولت، خودروسازان و مجلس باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا مشکل مردم حل شود.

 

اخبار بیشتر