مالک کروز: به خودروسازان گفتیم خودروی ناقص تولید نکنند ولی اصرار دارند/ از دو خودروساز ۱۲۰۰ میلیارد

مالک کروز: به خودروسازان گفتیم خودروی ناقص تولید نکنند ولی اصرار دارند/ از دو خودروساز ۱۲۰۰ میلیارد

31 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

حمید کشاورز امروز در نشستی خبری در خصوص خودروهای ناقص در کف کارخانه های خودروسازی، اظهار داشت: این خودروهای ناقص در برخی قطعات همچون باطری، کمربند ایمنی، پمپ هیدرولیک، مجموعه کامل چرخ، ریل تنظیم کمربند، کاتالیست، عایق ضدآب، صندلی و دستگیره، فندک، جک و قطعاتی دچار کمبود هستند. البته جالب اینجاست با وجود کسری این قطعات، خودروسازان همچنان اصرار به تولید خودروهای ناقص دارند.

وی با اعلام اینکه کروز از دو خودروساز 1200 میلیارد تومان چک برگشتی دارد، گفت: خودروسازان قادر به پرداخت هفتگی، ماهانه و مستمر مطالبات قطعه سازان نیستند. نکته اینجاست که ارزش این چک های برگشتی تا پیش از عید 300 میلیارد تومان بوده است. حتی سقف اعتباری خودروسازان نیز پاسخ گوی مطالبات قطعه سازان نیست و آنها نمی‌توانند از بانک‌ها تسهیلات بگیرند.

این قطعه ساز با بیان اینکه به خودروسازان پیشنهاد کرده‌ایم پول تحویل هفتگی قطعات را پرداخت کنند، تصریح کرد: در حال حاضر قطعه سازان مجبورند بابت ادامه کار، از اعتبار خود نزد بانکها استفاده کرده و برای خودروسازان وام بگیرند. علاوه بر این خودروسازان قادر به دریافت وام جدید از بانکها هم نیستند.

 کشاورز با اشاره به اینکه از آغاز تحریم های بین المللی تولیدکنندگان خارجی حاضر به فروش کالا به ما نیستند، گفت: از مرداد سال گذشته تلاش کردیم که به خودروسازان بگوییم بدون کمبود، خودرو تولید نکنید اما توجهی به این موضوع نکردند.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر