«ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو» تشکیل شد

«ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو» تشکیل شد

35 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

تقویت و توسعه ارتباط صنعت خودرو با دانشگاه و شرکتهای دانشبنیان و برنامهریزی برای تولید در مقیاس اقتصادی توسعه ساخت داخل از دیگر اهداف تشکیل این ستاد نام برده شده تا نسبت به سیاست گذاری و راهبری کلان پروژه های گروه صنعتی ایران خودرو در این حوزه اقدام کند.
فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، ضمن ابلاغ اهداف تعیین شده از تشکیل این ستاد، محور فعالیت در تمامی شرکتهای گروه را سیاست راهبردی آینده پژوهشی و بلندمدت در پشتیبانی از تولید داخلی با هدف تحقق شعار سال و استقلال صنعتی کشور در زنجیره ارزش خودرو دانسته و بر اولویت داشتن و استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی در تامین قطعات و نیازمندیهای شرکتهای زیرمجموعه ایران خودرو تاکید کرده است.
فرشاد مقیمی در این ابلاغیه تصریح کرده تا تمامی شرکت های گروه صنعتی ایران خودرو برای ثبت سفارش و واردات قطعات در قالب قراردادهای داخلی و خارجی، این سیاست را مدنظر قرار داده و در صورت نیاز، با اصلاح برنامه تامین و یا خرید، نسبت به برنامه ریزی برای کاهش ارزبری و واردات اقدام کنند.
ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایرانخودرو زیر نظر مستقیم مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و با عضویت مدیرعامل ساپکو به عنوان دبیر ستاد و سایر معاونتها و مدیریتهای مرتبط با خرید، تامین و تولید، دستیابی به اهداف تعیین شده را دنبال خواهد کرد.
طبق ابلاغیه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، متناسب با موضوعات و برنامه ها، شرکت های گروه صنعتی ایران خودرو، شرکتهای دانش بنیان، دانشگاهها و جهاد دانشگاهی نیز در جلسات این ستاد حضور خواهند داشت.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر