تمدید طرح تشویقی آلمان برای خرید خودروهای برقی

تمدید طرح تشویقی آلمان برای خرید خودروهای برقی

41 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

وزارت اقتصاد آلمان با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که طرح تشویقی برای خریداری خودروهای برقی در این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید خواهد شد.

به گزارش ایسنا، آلمان یکی از کشورهای پیشگام در ترغیب شهروندان برای خریداری و استفاده هر چه بیشتر از خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست محسوب میشود که تلاش های زیادی بدین منظور انجام داده و تصمیمات متعددی همچون ارائه طرح تشویقی در این خصوص اتخاذ کرده است تا شهروندان را به سمت و سوی خریداری و استفاده از خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست جلب کند.

حالا پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان کرده است که طرح تشویقی خریداری خودروهای برقی در این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید خواهد شد تا زمانی که تعداد خودروهای برقی فروخته شده در آلمان به یک میلیون دستگاه برسد.

این بدان معناست که شهروندان و علاقمندان به خریداری خودروهای برقی تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی آخر ماه دسامبر فرصت خواهند داشت از طرح های تشویقی دولت این کشور بهره مند شوند.

بر اساس گزارش وب سایت thedriven، با توجه به افزایش تولید خودروهای برقی و الکتریکی، به نظر میرسد که محبوبیت وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بیشتر است.

این روزها که بازار خودروهای برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامههای خود بدین منظور رونمایی کردهاند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامههای خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

از آنجا که آلمان که یکی از بزرگترین و مهمترین کشورهای اروپایی به شمار میرود و میزبان شرکتهای خودروسازی بزرگی همچون دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز)، بی. ام. و، فولکس واگن و آئودی است، بازار خودروی بسیار ارزشمند و پراهمیتی در جهان دارد و بسیاری از خودروسازان موفقیت در بازار این کشور را به منزله موفقیت در کل اروپا تلقی میکنند.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر