افزايش كيفيت و توسعه عمق ساخت داخل رويكردهاي اصلي ايران خودرو

افزايش كيفيت و توسعه عمق ساخت داخل رويكردهاي اصلي ايران خودرو

47 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این دیدار، با تشریح مهمترین سیاستها و برنامههای این خودروساز، گزارشی از مشکلات و چالشهای پیش روی صنعت خودرو با توجه به افزایش قیمت تمام شده تولید و کمبود سرمایه در گردش پرداخت.
مقیمی در این نشست برنامهریزی برای افزایش کیفیت و توسعه عمق ساخت داخل را از رویکردهای مهم ايران خودرو اعلام و کمبود سرمایه در گردش را مهم ترين مشكل در این رویکرد دانست و گفت: افزایش هزینه تولید نیاز بنگاهها به سرمایه در گردش را افزایش داده است و سیاستهای حمایتی در این راستا وضعیت صنعت خودرو را از شرایط فعلی خارج خواهد کرد.
به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بهبود وضعیت فعلي توليد، نیازمند ابزارهایی مهمی از جمله تسریع در تزريق نقدینگی به شبكه تامين و صنعت قطعه سازی است، تا از اين مسير، موج تازه ای در صنعت خودرو ایجاد شود.
عباس تابش معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز با تشریح مهم ترین سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در صنعت خودرو، به آسیب شناسی وضعیت این صنعت در شرایط فعلی پرداخت.
وی دغدغه های جامعه نسبت به این صنعت و ضرورت ایجاد فضای مناسب برای حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده را مطرح و خاطر نشان کرد: نبايد به هيچ وجه حقوق مصرف كننده مورد تعدي قرار گيرد،اجازه نمي دهم حقوقي از مصرف كننده در جيب توليد كننده باشد و يا حقوقي از توليدكننده تضييع شود.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر