پژو از "مرسدس بنز" و "بی ام و" سبقت گرفت

پژو از "مرسدس بنز" و "بی ام و" سبقت گرفت

91 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

سودآوری برای خودروسازان بسیار مهم است؛ آنقدر مهم که باعث شده برخی از برندها تنها در برخی از کلاسها، خودرو تولید کنند. شاید تصور کنیم که خودروسازان لوکس مانندمرسدس بنز و بی ام و به دلیل فروش محصولات گرانقیمت درآمد بالایی دارند، اما اعداد و ارقام چیز دیگری را بیان میکنند. طبق گزارش جدیدی از اتوموتیو نیوز اروپا،طی فصل دوم سال۲۰۱۹گروهPSAخودروساز بزرگ فرانسه که نظارت بر برندهایی مانند پژو، سیتروئن،اوپل و واکسال را بر عهده دارد، سودآوری بهتری نسبت به مرسدس بنز و بیامو داشته است.

براساس این گزارش، درآمد ناخالص بیامو به۲.۸ و مرسدس بنز هم به۱.۴ رسیده که کمتر از درآمد ناخالص۸.۷ درصد گروهPSAاست. حتی اشکودا، یکی از برندهای اصلی گروه فولکس واگن هم درآمد ناخالص۸.۱ درصدی را تجربه میکند. این موضوع با توجه به قیمتهای بالای محصولات مرسدس بنز، بیامو و سایر خودروسازان لوکس همراهبا انواع تجهیزات سفارشی، عجیب بهنظر میرسد.

قیمتهای بالا یکی از ضروریات اصلی کالاهای لوکس محسوب میشوند، با این حال، گزارش اتوموتیو نیوز اروپا نشان میدهد که سودآوری کم مرسدس بنز و بیامو میتواند نتیجهی سرمایهگذاری بیشتر روی تحقیق و توسعه و تلاش برای حرکت به سمت فناوریهای جدید خودروی الکترونیکی . خودران باشد. رکود بازار چینبه همراه اختلاف تجاری موجود میان چین و ایالات متحده آمریکا هم باعث مشکلات مالی برای دو خودروساز آلمانی شده است.

مرسدس بنز و بیامو، هر دو موفقیت مالی بسیار خوبی را در بازار چین تجربه کردند" اما اکنون شرایط فرق کرده است. گروهPSAحضور درخورتوجهی در این کشور ندارد، بنابراین اگرچه نتوانست از فرصتهای موجود بهرهمند شود، اما از طرفی، نگران رکود فعلی بازار چین هم نیست. البته آمار منتشرشده در یک مقطع زمانی کوتاه است و نمیتواند نشاندهندهی وضعیت خوب یا بد مرسدس بنز، بیام یا حتیPSAباشد.

منبع خبر : khabarfoori.com

اخبار بیشتر