لزوم آزادسازی قیمت خودرو توأمان با کاهش تعرفه واردات

لزوم آزادسازی قیمت خودرو توأمان با کاهش تعرفه واردات

27 بازدید
دسته بندی : اقتصادی,خودرو,اقتصادی,خودرو

رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان ایران با اشاره به اینکه آزادسازی قیمت خودرو همزمان با کاهش میزان تعرفه واردات خودرو می‌تواند موجب شود تا صنعت خودرو مجدداً به دوران توسعه و شکوفایی برگردد،گفت: خودروسازان و سازمان حمایت و حتی دولت باید دست از قیمت‌گذاری خودرو  بردارند.

وی با اشاره به اینکه قیمت خودروهایی که از سوی خودروسازان تولید می‌شود، بسیار پایین‌تر از نرخ‌های موجود در بازار است، افزود: شکاف قیمتی بین نرخ خودرو در بازار و کارخانه موجب می‌شود تا دلالان و واسطه‌گران سودهای کلانی را به جیب بزنند.

 رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان ایران با اشاره به اینکه تک نرخی کردن قیمت خودرو نیازمند تعیین نرخ خودرو در حاشیه بازار است، اضافه کرد: اگر قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین شود به ناچار همه فعالان از بازاریان گرفته تا خودروسازان باید از قیمت ارائه شده تبعیت کنند.

نجفی‌منش با بیان اینکه آزادسازی قیمت خودرو توأمان با کاهش میزان تعرفه واردات خودرو به کشور می‌تواند در رشد و توسعه صنعت خودروسازی موثر باشد تصریح کرد: دولت باید دست از حمایت مالی و گسترده از خودروسازان بردارد تا شاهد نزدیک شدن قیمت خودروهای کارخانه‌ای به خودروهای موجود در بازار باشیم.

اخبار بیشتر